Szybki kontakt

Dział Obslugi Klienta

tel./fax. 71-342-37-38
tel. 798-815-401
biuro@avde.pl

Dział Handlowy

tel./fax. 71-797-84-38
tel. 506-500-263
tel. 508-646-278
handel@avde.pl

Dział Serwisu

tel./fax. 71-341-23-67
tel. 517-400-163
serwis@avde.pl

gwarancja.gif

ecard.gif

wiedza.gif

Regulamin zakupów w Avde.pl


Regulamin zakupów w Avde.pl

    Sklep internetowy Avde.pl, dostępny pod adresem www.avde.pl. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, ul. Krzemieniecka 79, kod pocztowy: 54-613, NIP: 529-16-88-132, REGON: 933030496.

1. Sklep internetowy Avde.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet z możliwością odbioru towaru w siedzibie firmy. Zamówienia przyjmowane są poprzez stronę www.avde.pl oraz telefoniczne pod numerem (+48) 71 342 37 38, (+48) 506 500 263 i drogą elektroniczną: biuro@avde.pl

2. Wszystkie produkty oferowane w sklepie Avde.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych Avde.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

4. Na każdy sprzedany towar wystawiamy fakturę VAT bądź paragon zakupu oraz kartę gwarancyjną.
UWAGA: jeśli w procesie składania zamówienia nie wybrano faktury VAT, to po zrealizowaniu zamówienia nie będzie możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu (Dz.U. 2019 poz. 1520).

5. Zamówiony towar dostarczamy za pomocą wyspecjalizowanej firmy kurierskiej lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku transportu w formularzu zamówienia.

6. Możliwe są następujące formy płatności i odbioru
 • Za pobraniem - gotówką kurierowi.
 • Przelewem. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru w naszym magazynie, wysłany jest e-mail z numerem rachunku bankowego w postaci potwierdzenia przyjęcia zamówienia. Po wpływie pieniędzy na nasze konto paczka jest pakowana i wysyłana w tym samym dniu, jeśli towar znajduje się na magazynie bądź w dniu określonym w karcie produktu jako termin realizacji.
 • kartą płatniczą - obsługiwane przez eCard S.A. (www.ecard.pl), ogólnopolski największy operator obsługujący płatnośći kartami płatniczymi Visa, MasterCard oraz płatności PayPal.
 • eRaty Santander Consumer Bank S.A. - internetowy system ratalny Santander Consumer Bank S.A.
  Proces zawierania umowy z klientem może potrwać kilkanaście minut w przypadku wybrania opcji z przelewem, do kilku dni w przypadku wybrania opcji z kurierem. Metodę zawarcia umowy wybiera klient w systemie ratalnym Santander Consumer Bank S.A.
 • Odbiór osobisty w siedzibie firmy w godzinach od 9.00 do 17.00 najlepiej po uprzednim kontakcie telefonicznym.
 • Dodatkowe koszty związane z poszczególnymi formami transportu i płatności określone są w cenniku transportu i płatności oraz widoczne są bezpośrenio w formularzu zamówienia. Wszelkie dodatkowe koszty związane z zamówieniem widoczne są przed złożeniem zamówienia na zakładce "Potwierdź zamówienie" formularza zamówienia.
7. W przypadku złożenia zamówienia przekraczającego kwotę 3000 zł Avde.pl zastrzega sobie możliwość ograniczenia sposobu płatności przez zażądanie przedpłaty całości lub części wartości zamówienia na konto bankowe.

8. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji wysyłki. Czas realizacji zamówienia przez Avde.pl to czas od momentu złożenia zamówienia - w przypadku płatności za pobraniem, lub otrzymania płatności - w przypadku przedpłaty na konto/płatności kartą płatniczą, bądź też momentu zatwierdzenia wniosku eRaty przez
Santander Consumer Bank S.A., do momentu nadania przesyłki, liczony w ciagu dni roboczych. W przypadku, gdy nie będziemy w stanie skompletować całości zamówienia, sklep wysyła towar znajdujący się obecnie na stanie, a pozostałą część dosyła do klienta na własny koszt. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na karcie produktu, kontaktujemy się z kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia.
 • Termin otrzymania przesyłki składa się z czasu realizacji zamówienia oraz czasu dostawy, najczęściej łączny czas dostawy wynosi od 1 do 3 dni roboczych.
9. Wszystkie nasze produkty posiadają gwarancję dystrybutora lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Czas gwarancji każdego produktu widnieje w jego opisie na stronach sklepu. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Większość produktów posiada gwarancję realizowaną bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. W przypadku, gdy jesteśmy bezpośrednim importerem reklamowanego towaru, realizacja gwarancji odbywa się w siedzibie serwisu naszej firmy. Dokładne adresy punktów serwisowych znajdują się na kartach gwarancyjnych dołączanych do produktów oraz na stronach internetowych producentów. Jeżeli produkt nie posiada karty gwarancyjnej producenta lub dystrybutora, wówczas dołączana jest karta gwarancyjna serwisu Avde.pl.
 • Sprzęt wraz z kopią faktury czy paragonu, opisem usterki oraz kompletem akcesoriów należy wysłać w fabrycznym opakowaniu na adres serwisu autoryzowanego podany w karcie gwarancyjnej, z dopiskiem Serwis Avde. Na karcie gwarancyjnej prosimy koniecznie podać swoje dane do przesyłki zwrotnej.
 • Przed odesłaniem produktu do reklamacji, prosimy skontaktować się z naszą firmą w celu uzyskania informacji niezbędnych do zgłoszenia reklamacyjnego.
 • Naprawiony towar zostanie wysłany na koszt Avde.pl do Klienta.
 • Produkt należy odesłać do serwisu wskazanego na karcie gwarancyjnej pocztą bądź firmą kurierską wraz z dowodem zakupu, oryginalną kartą gwarancyjną, opisem usterki oraz adresem zwrotnym i nr. telefonu w dobrze zabezpieczonym opakowaniu. Przesyłki wysyłane w inny niż wskazany sposób będą przyjmowane lecz czas realizacji reklamacji może ulec wydłużeniu.
10. Towar zakupiony przez Konsumenta w Avde.pl można zwrócić w ustawowym terminie 14 dni od daty zawarcia umowy na odległość bez podania przyczyny (w myśl obowiązującego prawa firma nie jest konsumentem). Warunkiem jest dostarczenie kompletnego towaru na własny koszt wraz z dokumentami zakupu (UWAGA: Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy). Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy z podanym numerem rachunku bankowego, na który Avde.pl ma dokonać zwrotu pieniędzy. Sklep w przeciągu 2 dni roboczych od otrzymania przesyłki dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia w/w wymagania Konsument otrzymuje na konto bankowe o nr. podanym w oświadczeniu równowartość ceny zapłaconej za towar oraz zwrot kosztów przesłania towaru ze sklepu do konsumenta nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez sklep oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sprzedającego, sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
Protokół zwrotu towaru można pobrać klikając w ten link - protokół zwrotu towaru.pdf.

11. W przypadku, gdy zakupiony towar posiada wadę wpływającą na brak zgodności z umową
, należy powiadomić Biuro Obsługi Klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie określając niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań (np. wymiany). Kupujący może w takim wypadku złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny, jednocześnie zachowując wadliwy towar. Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość rzeczy z wadą pozostaje do wartości rzeczy bez wady. Kupujący może też złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, jeśli sprzedawca nie wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę nie usunie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego lub też gdy wymieniony lub naprawiony sprzęt wciąż posiada wadę powodującą brak zgodności z umową. Jeżeli kupującym jest konsument, może zamiast zaproponowanego przez sprzedawcę usunięcia wady żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo zamiast wymiany rzeczy żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie rzeczy do zgodności z umową w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez sprzedawcę.
Jeżeli kupujący będący konsumentem zażądał wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, sprzedający (sklep Avde.pl) ma ustawowe 14 dni na ustosunkowanie się do żądań klinta. Jeżeli sprzedawca w tym terminienie nie ustosunkuje się do tego żądania, uważa się, że żądanie to uznał za uzasadnione. Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada jest nieistotna.
Avde.pl gwarantuje bezproblemowe i szybkie rozwiązywanie podobnych reklamacji.

12. Sklep powinien ustosunkować się do żądań Klienta w terminie 14 dni od momentu zgłoszenia niezgodności towaru bądź reklamacji. Termin realizacji naprawy bądź załatwienia reklamacji wynosi ustawowo 14 dni roboczych. W rzeczywistości reklamacje są załatwiane znacznie szybciej.

13. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego, wymienionego lub naprawionego towaru, koszty dostawy kurierem ponosi sklep.

14. Zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie.
Należy również zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia: wgnieceń, rozerwania, pogięcia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane, należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody z zaznaczeniem uszkodzeń zewnętrznych opakowania oraz niezwłocznie (w terminie do 2 dni rob.) zgłosić nam pisemnie lub tel. dany fakt. Sprawdzenie stanu opakowania oraz zawartości przesyłki (zakupionego towaru) przy odbiorze w obecności kuriera jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

15. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu Avde.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą systemu sklepu internetowego, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu.

16. Zespół sklepu Avde.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. W przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny (patrz pkt. 10).

17. Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e-mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez sklep Avde.pl oraz Grupa Allegro Sp. z o.o., danych osobowych Klienta w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie Avde.pl (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 ).

18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie Avde.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

19. Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.).

 
Potwierdź i kontynuuj